Identyfikacja odcisków palców to sposób na to, aby codzienne korzystanie z biura było niezwykle bezpieczne, a jednocześnie niezwykle proste dla pracowników. Urządzenia i systemy wykorzystujące odciski palca pozwalają pożegnać się z zapomnianymi hasłami.

Identyfikacja odcisków palców w celu kontroli dostępu

Identyfikacja odcisków palców umożliwia przede wszystkim niezawodne i bezpieczne uwierzytelnianie tożsamości osób. Odciski palców uniemożliwiają ludziom korzystanie z innych form uwierzytelniania. Nikt nie może nauczyć się odcisku palca tak, jak kodu PIN i nie może go ukraść jak karty magnetycznej. Korzystanie z identyfikacji osób poprzez odcisk palca pozwala na bezpieczne i elastyczne systemy kontroli dostępu.

Wdrożenie czujników odcisków palców, umożliwia także ograniczenie dostępu do wszelkiego rodzaju zasobów obecnych w biurze. Parkingi biurowe, pomieszczenia z dokumentacjami, kasy sejfy, czy drukarki. Czujniki biometryczne na odcisk palca mogą także być wykorzystywane, aby kontrolować dostęp do logowania do komputera, czy określonych szafek. W biurze istnieją różne scenariusze, w które można zintegrować uwierzytelnianie odciskiem palca, od początku dnia pracy do końca.

Identyfikacja odciskiem palcem

Bezpieczna identyfikacja odcisków palców to korzyść przede wszystkim dla pracodawcy, ale to nie oznacza, że nie jest ona atrakcyjną formą dla pracowników. To za co zatrudnieni doceniają tę formę, to prostota. Aby uzyskać dostęp do szerokiej gamy obszarów, usług i aplikacji, wszystko, czego potrzebują, to ten sam odcisk palca. Sprawia, że ​​biuro jest płynnym i jednolitym miejscem pracy. Wszystko, czego pracownicy potrzebują do poruszania się po biurze, jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nie muszą oni pamiętać kilkunastu różnych pinów, kodów, posiadać wielu kart magnetycznych. Wystarczy sam odcisk palca.

Więcej informacji dotyczących czujników biometrycznych i wykorzystaniu ich w rozbudowanych systemach kontroli dostępu, a nawet systemów rejestracji czasu pracy przeczytasz pod adresem https://biosys.pl/rejestrator-biometryczny-czasu-pracy-odcisk-palca/