System RCP – co warto o nim wiedzieć?

System RCP to skrót od systemu rejestracji czasu pracy. Rozwiązania tego typu stają się codziennością w coraz większej liczbie polskich firm. Cały czas wypiera tradycyjne rozwiązania, które są uznawane za mniej efektywne. Jak działa system RCP? Czy sprawdzi się w twoim przedsiębiorstwie? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

System RCP – jak działa?

Z pomocą systemu RCP możliwe jest automatyczne zapisywanie początku i końca pracy pracowników. Wszystkie zebrane dane trafiają do bazy danych, gdzie są zapisywane i przetwarzane. Odbywa się to z wykorzystaniem urządzeń zwanych rejestratorami.

System RCP – metody rejestracji

System RCP wykorzystuje różne metody rejestracji. Mogą to być karty zbliżeniowe lub dane biometryczne. Możemy tu wyróżnić odcisk palca, skan oka, a także skan twarzy. Do innych metod rejestracji należą hasło, a także kod PIN.

Raporty z systemu RCP

Na postawie zebranych danych system RCP jest w stanie generować przejrzyste raporty, które są bardzo przydatne dla pracodawcy. Mogą się w nich znajdować na przykład informacje na temat osób, które mają wypracowane nadgodziny, lub braki do obowiązującej normy. Innym przykładem wykorzystania systemu rejestracji czasu pracy jest wygenerowanie listy osób, które mają do wybrania zaległy urlop bądź np. regularnie się spóźniają do pracy. Z wykorzystaniem systemu RCP możemy również w wygodny, szybki i komfortowy sposób układać grafik pracy. Jest to możliwe żarówo dla firm, które pracują w systemie jednozmianowym, jak i kilkuzmianowym. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie, którego wprowadzenie warto rozważyć w swoim przedsiębiorstwie.

Intuicyjne korzystanie z systemu

Czynności takie jak generowanie wspomnianych wcześniej list czy tworzenie grafików może wykonywać nawet osoba, która nie miała wcześniej do czynienia z tego typu rozwiązaniami. Po krótkim wdrożeniu korzystanie z systemu będzie bardzo proste. Jego działanie jest intuicyjne, co stwarza dużą wygodę dla użytkownika.

Istotne informacje znajdziesz na stronie biosys.pl