Rejestrator czasu pracy na odcisk palca

Nowoczesne firmy już od dawna nie korzystają z tradycyjnych form rejestracji czasu pracy, w tym z list obecności. Ich miejsce zastąpiły systemy oparte na rejestratorach. Można wyróżnić różne rodzaje urządzeń. Do jednego z bardziej popularnych należy rejestrator na odcisk palca.

Biometryczny rejestrator na odcisk palca

Współcześnie systemy rejestracji czasu pracy najczęściej wykorzystują dane biometryczne. Możliwe jest zastosowanie linii papilarnych znajdujących się na palcach. Istnieje również opcja wykorzystania skanu oka lub rysów twarzy. Najczęściej jednak są to właśnie linie papilarne. Stąd popularność rejestratorów na odcisk palca. Urządzenia są proste w obsłudze. Pozwalają na szybkie i sprawne rejestrowanie czasu pracy.

Biometria a bezpieczeństwo

Wykorzystanie rejestratorów opartych o biometrię zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie ma możliwości dokonania rejestracji przez inną osobę. Taka sytuacja (z niewielkim prawdopodobieństwem) może mieć miejsce w przypadku innych typów rejestracji. Na przykład stosując rejestratory na karty zbliżeniowe istnieje niebezpieczeństwo, że rejestracji dokona inna niż uprawniona do tego osoba. Rejestrator na odcisk palca, a także inne urządzenia biometryczne eliminują tego typu zdarzenia.

Szybki dostęp do danych

Nowoczesna rejestracja czasu pracy oparta o rejestratory biometryczne zebrane dane natychmiast przekazuje do systemu. Informacje są przetwarzane w bazie danych. Na ich podstawie przedsiębiorca może sporządzać rejestr czasu pracy. Ma możliwość generowania grafików i wygodnych raportów. Ważne jest to, ze korzystanie z systemu jest bardzo intuicyjne. Nie wymaga znajomości zagadnień informatycznych. Każdy jest w stanie szybko nauczyć się jego obsługi. Dostęp do danych można mieć wszędzie tam, gdzie znajduje się dostęp do komputera lub smartfonu z internetem

Dodatkowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie https://biosys.pl/rejestrator-biometryczny-czasu-pracy-odcisk-palca