Rejestratory biometryczne – nowoczesna rejestracja czasu pracy

Nowoczesna rejestracja czasu pracy oparta jest o dane biometryczne. Powszechne w użyciu są rejestratory biometryczne, które rozpoznają linie papilarne i rysy twarzy. Pozwalają na bardzo dokładną i skuteczną, a co najważniejsze bezpieczną rejestrację czasu pracy.

Wykorzystanie danych biometrycznych

Wykorzystanie danych biometrycznych pozwala na dokładną rejestrację czasu pracy. Każdy pracownik na początku oraz pod koniec pracy skanuje swój kciuk (moze to byc również twarz bądź na przykład oko). Dane trafiają do bazy danych. Są tam przetwarzane. Dzięki wykorzystaniu danych biometrycznych nie zachodzi obawa, że rejestracji dokonała inna osoba. Takie niebezpieczeństwo może wystąpić w przypadku rejestratorów na karty zbliżeniowe. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest stosowanie ich razem z wideorejestracją. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie. 

Listy obecności odchodzą do lamusa

Papierowe listy obecności były w  powszechnym użytku jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś są bardzo mocno wypierane przez biometryczną rejestrację czasu pracy. Zwykły odcisk palca wystarczy, żeby zarejestrować czas pracownika w firmie. Jest to rozwiązanie szybkie. Nie wiąże się z powstawaniem ludzkich omyłek. Odciąża pracowników działu kadr. Można więc oddelegować ich do innych zadań. Korzystanie z papierowych list obecności wiązało się z możliwością wpisywania nieprawdziwych godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy. Biometryczna rejestracja czasu pracy z wykorzystaniem odcisków palca eliminuje ten problem. Do systemu w czasie rzeczywistym trafiają rzetelne dane. Jest to element bardzo motywujący pracowników do efektywnej pracy, braku spóźnień czy wcześniejszego opuszczania miejsca pracy. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie biosys.pl

Biometryczna rejestracja czasu pracy – wygoda i komfort

Proces biometrycznej rejestracji czasu pracy jest bardzo komfortowy. Działania człowieka w dużej części są wspomagane przez zautomatyzowany system. Rejestracja czasu przebiega więc szybko, sprawnie i bardzo komfortowo. Co ważne, do wszystkich danych możemy mieć wgląd poprzez komputer bądź telefon (nawet jeśli znajdujemy się z dala od firmy). Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego warto skorzystać.